AR-GE MERKEZLERİMİZ

Sancaktepe Ar-Ge Merkezi

Sancaktepe Ar-Ge Merkezimiz, 68 milyon TL yatırım ile toplam 38,000 m2’lik kapalı alanda inşa edilmiş, 1.500 kişi kapasiteli, modern ve dinamik mimari anlayışa sahip bir tesis olarak faaliyet göstermektedir.

5746 sayılı kanun kapsamında 2014 yılında Ar-Ge Merkezi unvanı alan Sancaktepe, 2007 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Gebze Mühendislik Merkezimizin yerini almıştır.

Sancaktepe Ar-Ge Merkezimiz, Türkiye’nin tek lokasyondaki en büyük Ar-Ge Merkezi olma ünvanına sahiptir. 2014 itibari ile bu merkez, Türkiye otomotiv sektörünün en büyük, Türkiye genelinin ise ikinci en büyük Ar-Ge Merkezi konumundadır. Global anlamda ise Ford bünyesinde bulunan en büyük Ar-Ge merkezlerinden biridir.
35.000 m2 alana kurulmuş, 2.300m2’lik laboratuvar alanına sahip Sancaktepe Ar-Ge Merkezimiz; bir aracın tasarımdan asfalta çıkmasına kadarki tüm Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirebilecek donanıma sahiptir.

Ar-Ge çalışmalarımızda büyük bir öneme sahip olan merkez; motor geliştirme mühendisliği, bilgisayar destekli analiz ve tasarım, güç aktarma sistemleri geliştirme mühendisliği ve elektronik motor yönetimi gibi ana başlıklar altında Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezimizde ofis alanlarının yanı sıra Sanal Gerçeklik Laboratuvarı (CAVE), Gömülü Sistemler ve Yazılım Geliştirme Laboratuvarı (HIL) ve Tasarım Stüdyosu gibi Ar-Ge’yi destekleyici altyapılar da mevcuttur.