ÜRETİM

İhracat

Ford Otosan: Türkiye'nin ihracat şampiyonu

Ford Otosan olarak 2016’da 3,8 milyar ABD doları ihracat ile Türkiye ve sektör ihracat liderliğimizi devam ettirerek net ihracatçı konumumuzu pekiştirmiş bulunmaktayız.

5 kıtada 83 ülkeye araç ve parça ihracatı yaptığımız 2016 yılında, ihracat adetlerimiz Avrupa pazarının büyümesi ve araçlarımıza olan güçlü talep sonucu 257.246 adet ile rekor seviyede gerçekleşmiştir.

Ford Otosan olarak bu rakamla Türkiye’nin toplam ticari araç ihracatının yüzde 65’ini tek başımıza gerçekleştirmekteyiz. 

FORD’U AVRUPA’DA TİCARİ ARAÇ LİDERLİĞİNE TAŞIDIK

Ford Otosan olarak, Gölcük ve Yeniköy Fabrikalarımızda ürettiğimiz araçlar  ile  Ford’u Avrupa’da ticari araç pazarında liderliğe taşımış bulunmaktayız. Avrupa ticari araç pazarında 2012 yılında 7. sırada olan Ford’un 2015 yılı itibariyle 1. sıraya yükselerek Avrupa ticari araç pazar lideri unvanı kazanmasında ve bunu devam ettirmesinde üstün kaliteli ve müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan Transit modellerimiz büyük rol oynamaktadır. 

Ford Otosan olarak, Ford’un Avrupa’da sattığı tüm ticari araçların yüzde 71'ini ve Transit modellerinin yüzde 81’ini üretmekteyiz.