KURUMSAL YÖNETİM

Ortaklık Yapısı

Güçlü ve Güvenilir Ortaklık Yapısı

Ford Otosan (Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.), Ford Motor Company ve Koç Holding’in eşit oranda hisse sahibi oldukları halka açık bir şirkettir.

Koç Holding A.Ş.

1926 yılında temelleri atılan Koç Holding, cirosu ve ihracatının yanı sıra, Borsa İstanbul’dan aldığı pay ve yarattığı istihdam ile Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğudur. Koç Holding, Global Fortune 500 sıralamasında yer almaktadır. (2017 raporu) Koç Topluluğu, Türkiye’deki liderlik pozisyonunu korurken, bölgesinde ve dünyada önemli bir oyuncu olma hedefiyle sürdürülebilir ve kârlı büyümeye odaklanmaktadır.

www.koc.com.tr

Ford Motor Company

Ford Motor Company, Dearborn, Michigan merkezli global bir firmadır. Şirket, Ford otomobil, kamyon, SUV, elektrikli araç ve Lincoln lüks araçları tasarlar, üretir, pazarlar ve servis eder. Ford Motor Credit Company aracılığıyla finansal hizmetler sunar ve elektrifikasyon, özerk araçlar ve hareketlilik çözümlerinde liderlik konumlarını sürdürür. Ford, dünya çapında yaklaşık 202.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Otomotiv markaları arasında Ford ve Lincoln bulunur.

www.ford.com

www.corporate.ford.com