KURUMSAL YÖNETİM

Yönetim Kurulu

Rahmi M. Koç

Rahmi M. Koç

Şeref Başkanı
Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Şeref Başkanı

Johns Hopkins Üniversitesi'nde (ABD) İşletme eğitimi almıştır.

Çalışma hayatına 1958 yılında Otokoç’ta başlamıştır. 1970’te Koç Holding İcra Kurulu Başkanı, 1975’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 1980’de İdare Kurulu Başkanı olmuştur. 1984’te Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. 4 Nisan 2003’te görevini Mustafa V. Koç’a devretmiştir. Yönetim Kurulu üyeliğine devam ederken Onursal Başkan ünvanı almıştır.

1961’de Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi, 1972’de ise Yönetim Kurulu Başkanı olan Koç, 10 Aralık 2012’den bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu Şeref Başkanı’dır. Aşağıda adı geçenler dahil birçok kurum ve kuruluşta aktif olarak görev almaktadır:

• Metropolitan Sanat Müzesi, New York, Onursal Mütevelli Heyeti Üyesi

• Uluslararası Ticaret Odası Eski Başkanı

• Güneydoğu Avrupa İş Birliği Girişimi, İş Danışma Kurulu Eşbaşkanı

• Vehbi Koç Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili

• Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı

• Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

• Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı

• TURMEPA / Deniz Temiz Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı

• TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Onursal Başkanı

• TİSK Danışma Kurulu Üyesi

• Global İlişkiler Forumu Kurucu Başkanı

• Türk Yunan İş Konseyi Eski Başkanı

• Allianz Aktiengesellschaft Uluslararası Danışma Kurulu Eski Üyesi

• J.P. Morgan Uluslararası Konseyi Eski Üyesi

• ABD Dış İlişkiler Konseyi Uluslararası Danışma Kurulu Eski Üyesi

Fahri Doktora Ünvanları:

Johns Hopkins Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ovidius

Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi.

Madalya ve Nişanlar:

Türkiye Cumhuriyeti “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”, Grosses Verdienst Kreuz (Almanya Büyük Hizmet Nişanı), İtalya Cumhuriyeti Yüksek Liyakat Nişanı, Avusturya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Büyük Hizmet Nişanı, Dünya Anıtlar Vakfı Hadrian Ödülü, Carnegie Hayırseverlik Madalyası, BNP Paribas Hayırseverlik Ödülü, Iris Foundation Dekoratif Sanatlarda Üstün Hizmet Ödülü, ve CBE – Britanya İmparatorluğu Mükemmel Önderlik (Onursal) Nişanı, Fransız Devletinin en prestijli devlet nişanı kabul edilen “Officier dans L’Ordre National de la Legion D’Honneur”, ABD merkezli Dış Politika Derneği Madalyası.

Ali Yıldırım Koç

Ali Yıldırım Koç

Başkan
Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür.

İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 8 yılı aşkın bir süredir Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili  olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından itibaren Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta olan Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Başkan, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Kulüpler Birliği'nde (ECA) İcra Kurulu Üyesi,  Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesi olan Koç, Chatham House'da Danışman olarak görev almakta, CBI- İngiliz Sanayi Konfederasyonu'nda ise Türkiye'yi temsil etmektedir.

Stuart Rowley

Stuart Rowley

Başkan Vekili
Ford Avrupa Başkanı

Leeds Üniversitesi (İngiltere) Mühendislik bölümünden mezun olmuş, Manchester Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

1990 yılında Ford Motor Company'ye Ford İngiltere'de Finansal Analist olarak katılmıştır. Ocak 1998’de Ford Motor Company Filipinler’e Finans Direktörü olarak atanmadan önce ABD’de Ürün Geliştirme Finans ve İmalat Finans gruplarında çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. 2000 - Temmuz 2004 arasında Ford Avustralya’da Finans Başkan Vekilliği yapmıştır. Ağustos 2010’da, Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak atanmıştır. İsveç’te Volvo Car Corporation’ın CFO ve Kıdemli Başkan Vekilliği görevlerini üstlenmiştir. 2012'den 2019'a kadar Ford Amerika'da Kontrolörlük, Strateji Başkan Yardımcılığı, Başkan Vekilliliği, CFO gibi çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur.  1 Nisan 2019 itibarıyla Ford Avrupa Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı’na getirilmiştir. 28 Mayıs 2019 itibarıyla Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 11 Eylül 2019 tarihinden beri Ücret Komitesi Üyesi'dir.

William R. Periam

William R. Periam

Üye
Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO)

Lisans eğitimini Manchester Üniversitesi (İngiltere) İş Yönetimi ve İdari Bilimler Bölümü’nde tamamlamıştır ve Yeminli Yönetim Muhasebecileri Enstitüsü üyesidir.

Ford’a 1989 yılında Yatırım Analisti olarak İngiltere’de katılmıştır. Ford bünyesinde Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Brezilya ve Çin gibi farklı ülkelerde Finans, Kredi, İş Geliştirme ve İş Stratejileri bölümlerinde Direktör, Mali İşler Müdürü ve Kontrolörü olarak çeşitli idari pozisyonlarda görev almıştır. Eylül 2013 -  Ağustos 2016 yılları arasında Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Will Periam 1 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevine atanmıştır ve halen Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 1 Ağustos 2016 tarihinden bu yana Kurumsal Yönetim Komitesi ve Riskin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesi üyesidir.

Hans Schep

Hans Schep

Üye
Ford Avrupa Ticari Araçlardan Sorumlu Genel Müdür

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nden (Hollanda Yönetim Bilimleri ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahiptir. 1995 yılında Ford’a katılmıştır.

Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa’da ve Kuzey Afrika ve Orta Asya’daki Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası’ndan sorumlu Avrupa Satış Operasyonları Bölge Direktörü olarak çalışmış ve Ford Hollanda’da Direktör olarak görev almıştır. 2015 Şubat itibarıyla Ford Avrupa Ürün Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmıştır. Mevcut görevinde Ford Avrupa Ticari Araçlardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. . 15 Kasım 2019 itibarıyla Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

İ. Cenk Çimen

İ. Cenk Çimen

Üye
Koç Holding A.Ş. Otomotiv Grubu Başkanı

Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği’nin ardından Stanford ve Los Angeles California Üniversiteleri’nde (ABD) Yönetici Geliştirme programıyla sürdürmüştür. 

Koç Topluluğu’na 1991’de Nasoto’da Yetiştirme Elemanı olarak başlamış, 1993 - 1996 yıllarında Otosan Pazarlama’da Satış Koordinatörlüğü, Bölge Müdürlüğü ve İthalat Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 1996 - 1998 döneminde Ford Otosan’da Filo Satış Müdürlüğü yapmış, 1998 yılında Otokoç Ankara’ya Genel Müdür olarak atanmıştır. 2001 yılında Otokoç çatısı altında birleştirilen şirketlerin Genel Müdürlüğü’ne, 2005 yılında Otokoç’la birlikte Birmot A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne atanmış ve aynı yıl Avis araç kiralama işi de kendisine bağlanmıştır. 2009 yılı Haziran ayından bu yana Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 25 Mart 2014 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştır. Şirketimizde 21 Nisan 2014’ten beri Riskin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesi, 27 Mart 2015 tarihinden bu yana da Ücret Komitesi üyesidir.

O. Turgay Durak

O. Turgay Durak

Üye

Northwestern Üniversitesi (ABD) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisansını da aynı okulda tamamlayan Durak, iş yaşamına 1976 yılında Ford Otosan’da Uygulama Mühendisi olarak başlamıştır.

Aynı yıl Mamul Geliştirme ve Dizayn Mühendisi olarak görevine devam ettikten sonra 1979 yılında İnönü Motor Fabrikası Proje Şefi olmuştur. 1982’de Proje Koordinasyon Müdürlüğü ve 1984’te Proje Koordinasyon Daire Müdürlüğü görevlerine getirilmiştir. 1986 yılında Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, 1987 yılında ise Satınalma Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2000 yılında Genel Müdür Başyardımcısı olan Durak, 2002 yılında Ford Otosan Genel Müdürü olmuş ve Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamıştır. 2007-2009 yılları arasında Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Mayıs 2009’dan itibaren Koç Holding CEO Vekili olarak görev yapan Durak, Nisan 2010- 31 Mart 2015 tarihleri arasında Koç Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2004-2010 yılları arasında 6 yıl süreyle Otomotiv Sanayii Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ocak 2008-Mayıs 2010 yılları arasında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği ve Şubat 2009-Mayıs 2010 yılları arasında İSO Yönetim Kurulu Üyeliği, Şubat 2014 – Mart 2015 tarihleri arasında Uluslararası Ticaret Odaları Birliği’nin (ICC) Milli Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. 

Joerg Beyer

Joerg Beyer

Üye
Ford Avrupa Mühendislikten Sorumlu Direktör

1991 yılında Aachen’da (Almanya) bulunan Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule’de Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 

Ford Motor Company bünyesine 1990 yılında katılan Beyer, Ürün Geliştirme alanında Almanya, İngiltere ve Amerika operasyonlarında çeşitli görevlerde çalışmıştır. Bu kapsamda Ford Mondeo ve Ford Fiesta’nın baş mühendisliğini yapmıştır. Üretim öncesi araç ve inovasyon bölümünün yanı sıra küçük otomobil segmentinin de küresel bazda sorumluluğunu üstlenmiştir. Ford’un dünyadaki Geliştirme Merkezlerinde geliştirilen tüm küresel programların liderliğinden sorumlu olan Genel Programlar’ın yöneticiliğini yapmıştır. Beyer, Ford-Werke GmbH Ürün Geliştirmeden Sorumlu Direktör ve Ford Avrupa Mühendislikten Sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır. 15 Mart 2019 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Kay Hart

Kay Hart

Üye
Ford Global Van & Bus Ürün Grubu Müdürü

Kay Hart, lisans eğitimini Auckland University of Technology’de (Yeni Zelanda) çift anadal olarak Pazarlama ve Yönetim bölümlerinde tamamlamıştır. 

Kariyerine Ford Yeni Zelanda’da başlayan Kay Hart, Satış Müdürlüğü, Pazarlama Programları ve İletişim Müdürlüğü, Parça ve Servis Pazarlama Müdürlüğü ve Bayi Operasyonları Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Asya Pasifik’te Ford’un Bayi Geliştirme ve Saha Operasyonları Direktörlüğü’nü yapmıştır. Ayrıca, Lincoln markasının Çin’de dağıtım ağı ve müşteri deneyimi stratejisinin lansmanı ve geliştirilmesinde görev almıştır. Ford Tayland’da Pazarlama Başkan Vekilliği görevinde bulunarak şirketin pazarlama stratejisi ve marka farkındalığının oluşmasına katkı sağlamıştır. 2013 - 2015 arasında Ford Filipinler’de Yönetim Direktörlüğü yapmıştır. Sonrasında, Kay Hart, Bataryalı Elektrikli Araçlar Global Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Bu görevinde Ford’un gelecekteki global müşteri deneyimi dönüşümünü yönetmekten sorumlu olmuştur.  Kay Hart pazarlama, satış ve servis, bayi ilişkileri, müşteri memnuniyeti ve satış performansı konularından sorumlu olarak Ford’un Avustralya’daki Ulusal Satış şirketinde görev almıştır.  2 Temmuz 2018 – 1 Ağustos 2020 arasında Ford Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Başkan ve Genel Müdür görevlerini yürütmüştür. 1 Ağustos 2020 itibarıyla Ford Global Van & Bus Ürün Grubu Müdürlüğü’ne getirilmiştir. Bu görevde, Ford’un VW ile ticari araç iş birliğinin ilerletilmesinin yanı sıra Van & Bus ürün gruplarından sorumlu olacaktır. 7 Ağustos 2020 itibarıyla Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Ali İhsan İlkbahar

Ali İhsan İlkbahar

Üye
Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden 1962 yılında Yüksek Mühendis olarak mezun olup 2 yıllık askerlik hizmetinden sonra 1964 yılında Otosan’da Üretim Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 

Bütün meslek hayatı, son 14 yılında Genel Müdür olarak görev yaptığı Ford Otosan’da geçmiş, 1996 - 2000 yılları arasında ilaveten Koç Holding Ford Grubu Başkanlığı yaptıktan sonra 2000 yılı başında emekli olmuştur. 1977 - 1980 yıllarında Eskişehir - İnönü’de Otosan Motor Fabrikası kuruluşunun ve 1997 - 2000 arasında Connect aracı ile Kocaeli Fabrikası projelerinin liderliğini üstlenmiştir. 1989’dan Şubat 2004’e kadar aralıksız 15 sene Otomotiv Sanayii Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 1991 yılından bugüne, yönetim kurulunda danışmanlık yaptığı 2013  yılı hariç olmak üzere, Ford Otosan yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 21 Nisan 2014 tarihinden beri şirketimizde Kurumsal Yönetim Komitesi üyesidir.

 Füsun Akkal Bozok

Füsun Akkal Bozok

Bağımsız Üye

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı ve ardından İstanbul Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde Doktora yapmıştır. 

Çalışma hayatına 1980 yılında Arthur Andersen Denetim Şirketi’nde başlamıştır. 1983-1992 yıllarında Koç Holding İç Denetim Koordinatörlüğü’nde Denetçilik yapmıştır. 1992-2003 yılları arasında Denetim Koordinatörü olarak çalışan Bozok, 2003 yılında Finans direktörü olarak atanmıştır.  Aynı zamanda 1995-1996 yılları arasında Koç Grubu MIS Projesi kapsamında Proje Yöneticiliği görevini sürdürmüştür.  Bozok kariyerine, 2006-2008 yılları arası Koç Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri Denetimi ve Uluslararası Finans öğretim üyesi olarak devam etmiştir. 2008 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Uluslararası Finans ve Denetim dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Bozok, 2004-2018 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2017 yılında Akiş GYO ve Bizim Toptan şirketlerinde, 2018 yılında da Tat Gıda Sanayi, İzocam ve Ford Otosan'da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Bozok, SPK Kredi Derecelendirme, Kurumsal Yönetim ve İleri Düzey Derivativ Lisanslarına sahiptir.

Leonard Meany

Leonard Meany

Bağımsız Üye
Denetim Komitesi Üyesi & Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı

Lisans eğitimini University College Cord (İrlanda) İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. Kariyerine 1973'te Ford Avrupa Finans bölümünde başlamıştır.

Nisan 1988’de Ticari Araç Ürün Geliştirme Kontrolörü olmuştur. Transit ve Nissan ile bir SUV araç ortaklığı projelerinde görev almıştır. St. Petersburg’da bir üretim tesisi kurulması için Rus Hükümeti
ile yaptığı Yatırım Anlaşması müzakereleri sonrasında Ağustos 1999’da Ford Rusya’ya Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Nisan 2003’te Belçika Genk İmalat Operasyonları Faaliyet Kontrolörü olarak atanmış ve aralarında Transit üretiminin Türkiye’ye taşınması kararının da bulunduğu yeniden yapılandırma operasyonlarına liderlik etmiştir. Temmuz 2006’da Ford Avrupa İş Geliştirme Direktörü olmuş ve Daewoo Üretim Merkezleri’nin satın alınması için Romanya hükümeti ile yapılan müzakereleri yönetmiştir. Nisan 2008’de Ford Romanya Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve görevini tamamladıktan sonra 2011’de emekli olmuştur. 29 Mart 2016’da Ford Otosan Yönetim Kurulu’na Bağımsız Üye olarak seçilmiştir. 6 Nisan 2016 itibarıyla Denetimden Sorumlu Komite üyeliğine, 31 Mart 2017 itibarıyla da Kurumsal Yönetim Komitesi başkanlığına getirilmiştir. 29 Mart 2016’da Ford Otosan Yönetim Kurulu’na Bağımsız Üye olarak seçilmiştir. 6 Nisan 2016 itibarıyla Denetimden Sorumlu Komite Üyeliğine, 31 Mart 2017 itibarıyla da Kurumsal Yönetim Komitesi başkanlığına getirilmiştir.

Haydar Yenigün

Haydar Yenigün

Üye
Genel Müdür

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1987 yılında mezun olmuştur.

Aynı sene Ford Otosan’a katılmış ve 1990 yılına kadar üretim departmanlarında değişik görevler almış, askerlik sonrası 1992-1996 yılları arasında Proje Mühendisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 1997 yılında Ford Motor Company ve Otosan A.Ş. arasında hisselerin eşitlenmesi ve ilgili anlaşmanın imzalanmasının ardından Kocaeli Fabrikası’nın kurulması aşamasında çeşitli görevler almıştır. 1998 yılında Proje Liderliği görevini üstlenmiştir. Bu fabrikada üretilecek ticari araç modellerinin tasarım ve üretim süreçlerinde bulunmuştur. 1999 yılı sonunda Kocaeli Fabrikası Kaynak Alan Müdürü olmuştur. 2007-2012 döneminde Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 15 Şubat 2012’de Ford Otosan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ayrıca, Mart 2018’den bu yana Otomotiv Sanayicileri Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği üyesi, ve Türkiye-ABD İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı'dır. 2020 yılında Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği'nde (ACEA) Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 

Dave Johnston

Dave Johnston

Üye
Genel Müdür Başyardımcısı

Lisans eğitimini Cambridge Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamış ve aynı üniversitede İmalat Liderliği yüksek lisansı yapmıştır.

Muhasebe alanında CIMA sertifikasına sahiptir. 1995 -2003 yıllarında Ford İngiltere’de Finans ve Maliyet Analisti olarak Üretim, Ürün Geliştirme, Kâr Analiz ve Pazarlama/Satış fonksiyonlarıyla çalışmıştır. 2003-2007 yılları arasında Land Rover Solihull üretim tesislerinde İmalat Finans Müdürü olarak görev yapmış, maliyet ve üretim verimliliğinin geliştirilmesine yönelik dönüşüm projesine liderlik etmiştir. 2007 -2010 döneminde, Geely Automotive Holdings şirketine satılmadan önce, Volvo Araçları Çin’de CFO görevini yürütmüştür. 2010 – 2011 yıllarında Ford Asya Pasifik Şangay’da Binek Araç Ürün Geliştirme Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 -2013 döneminde Ford Asya, Bangkok’da CFO görevinde bulunmuştur. 2013 -2016 yılları arasında Ford Avrupa’da  Ürün Geliştirme Finans Müdürü ve İmalat Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Global Araç Programları Finans Müdürü olarak Ford Motor Company’nin gelecek araçlarının finansal sorumluluklarını üstlenmiş, 2017 -2018 arasında Ford Asya Pasifik Şangay’da CFO olmuştur. 1 Ağustos 2019 itibarıyla Ford Otosan’da Genel Müdür Başyardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmadan önce 2018-2019 yıllarında Ford Çin’de CFO olarak görev yapmıştır.