NEDEN FORD OTOSAN?

Neden Ford Otosan?

Globallik: Ford Motor Company ve Koç Holding'in ortaklığıyla 1959 yılında kurulan şirketimiz çalışanlarına Ford Avrupa, Ford Amerika, Ford Rusya, Ford Çin gibi pek çok Ford şirketinde expat olarak çalışma imkanı sunmaktadır. Aynı şekilde Ford Motor Company içerisinde farklı bölgelerde çalışanlar, şirketimizde kısa ya da uzun dönemli olarak görevlendirilmektedir. Bu kapsamda şirketimiz, hem yurt dışında kariyer fırsatları sunmakta hem de farklı ülke ve kültürlerden gelen çalışanlarla birarada çalışma fırsatı yaratmaktadır.

Teknoloji ve İnovasyon: Ford’un global Ar-Ge çalışmalarındaki önemli noktalardan biri olan Ar-Ge merkezimiz, aynı zamanda global bazda mühendisliğini yaptığı projeler ile Türkiye otomotiv sektörünün en büyük Teknoloji ve Ar-Ge Üssü olma özelliğine sahiptir. Otomotivde ilk özel Ar-Ge merkezi, ilk yerli dizel motor üretimi, ilk yerli otomobil üretimi gibi önemli gelişmelere imza atan Ford Otosan olarak, şirket içerisinde inovasyon ve yenilikçiliği ön planda tutacak çalışmalara büyük önem vermekte ve çalışanlarımızı bu kapsamda ödüllendirmekteyiz.

Kariyer ve Gelişim Olanakları: İlk günden itibaren zengin eğitim ve gelişim fırsatlarına sahip olan çalışanlarımız, yurt dışındaki diğer Ford fabrikalarında çeşitli proje ve eğitimlerde yer alarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. İhtiyaç ve beklentiler dahilinde bazı çalışanlarımız yurtdışı lokasyonlarında belirli dönemlerde expat olarak görevlendirilebilmektedir.

Liderlik ve uzmanlıktan oluşan 2 farklı kariyer yolunun sunulduğu kariyer gelişim sürecimiz kapsamında çalışanlar yönetsel ya da teknik rollerde ilerleyebilmekte ve bu kariyer yolları arasında geçişler mümkün olabilmektedir.

Bireysel ve teknik gelişim anlamında her çalışan için yıllık gelişim planı hazırlanmakta, çalışanlarımız hazırlanan gelişim planları kapsamında iç - dış eğitimler, online eğitimler ve sertifika programlarına katılmaktadırlar. Çalışanlarımız, anlaşmalı üniversitelerin yüksek lisans programlarına katılabilmektedir.

İmaj ve Prestij: Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olarak, çalışanlarımıza büyük, global ve güvenilir bir firmada çalışma fırsatı sunmaktayız. Ford’un kalite odaklı üretim anlayışı ile müşterilerimize en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmayı hedefleyen şirketimiz, mühendislerimize kaliteli ve güvenilir ürünlerin yanı sıra dünyanın öncü teknolojilerini üretme imkanı tanımaktadır.

Koç Topluluğu ve Ford Motor Company ortaklığı ile 1959’dan bugüne büyük başarılara imza atan Ford Otosan olarak, mevcut ve potansiyel çalışanlarımıza köklü, güvenilir ve prestijli bir firmada çalışma imkanı vermekteyiz.