BİR BAKIŞTA FORD OTOSAN

Ürettiğimiz Motorlar

Yeni Nesil Euro 6 Ecotorq Motor

%100 Ford Otosan mühendisliği ile geliştirilen Yeni Nesil Ecotorq, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen ilk ve tek kamyon motorumuzdur. Ecotorq motorlarımız; Türkiye için E6 (Euro 6), ihraç pazarlarının değişik taleplerine göre E3, E5, E6 emisyon seviyelerinde üretilmekte ve Ford Trucks modellerinin kalbinde pazara sunulmaktadır.

9 Lt ve 13 Lt hacimlerine sahip Yeni Nesil Ecotorq motorlarımız; 330 PS, 420 PS ve 480 PS güç üretmektedir. Euro 6 teknolojisiyle çok daha çevreci ve ekonomik olan Ecotorq, önceki nesle göre %7 - %10 oranları arasında yakıt tasarrufu sunmaktadır. Euro 6 emisyonlarını sağlayan Ecotorq motor Eskişehir Fabrikamızda üretilmektedir.

Ecotorq için daha fazla bilgi almak için:

Duratorq Motor

2.2 Lt, 4 silindir, dizel Duratorq motorlarımız Transit modelleri için Eskişehir Fabrikamızda üretilmektedir.

EcoBlue Motor

Eskişehir fabrikamızda üretilen ve Transit ve Custom modellerinde kullanılan 2.2L Duratorq TDCi motorun yerine geçmeye hazırlanan, sessiz yapısının yanı sıra düşük yakıt tüketimi, alt devirlerde daha yüksek tork değeri ve daha fazla güç ile ön plana çıkan, yeni 2.0L EcoBlue dizel motorunun temel tasarım ve ana geliştirme süreci, Ford Avrupa motor mühendislik merkezleri olan İngiltere ve Türkiye ekiplerinin önderliğinde gerçekleştirilmiştir. EcoBlue motor, yeni Euro 6 ve ileride gelecek olan Euro 7 emisyonlarıyla uyumlu motorun alt yapısını oluşturacak ve Transit’in yanı sıra Ford Avrupa, Ford Amerika ve Asya Pasifik ürün gamında ortak olarak bulunan C/CD tipi binek araç (Focus, Mondeo, C-Max, S-Max ve Galaxy) ve T6 adı verilen “pick up” araçların (Ranger/Everest) dizel modellerinin tamamında yer alacaktır.