YÖNETİM

Yönetim Kurulu

Rahmi M. Koç

Rahmi M. Koç

Şeref Başkanı
Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Şeref Başkanı

Yükseköğrenimini Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) Endüstriyel Sevk ve İdare Bölümü’nde yapmıştır. 

Çalışma hayatının tümünü Koç Topluluğunda geçiren Rahmi M. Koç, 1958’de Ankara Otokoç’ta işe başlamış ve 2003 yılında İdare Meclisi Başkanlığını rahmetli Mustafa V. Koç’a devretmiştir. O zamandan beri Koç Holding Şeref Başkanı sıfatıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 1961’de Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi, 1972’de ise Yönetim Kurulu Başkanı olan Koç, 10 Aralık 2012’den bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu Şeref Başkanı’dır. 1995-1996 yıllarında Uluslararası Ticaret Odası Başkanlığı yapan Koç, Vehbi Koç Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekilliği, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, VKV Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, TURMEPA/Deniz Temiz Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanlığı, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Onursal Başkanlığı, TİSK Danışma Kurulu Üyeliği, Foreign Policy Association Fahri Üyeliği, New York Metropolitan Sanat Müzesi Onursal Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Global İlişkiler Forumu Derneği Kurucu Başkanlığı gibi görevleri de yürütmektedir. Rahmi M. Koç sırasıyla Johns Hopkins Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, Ankara Bilkent Üniversitesi, Köstence Ovidius Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden Fahri Doktora unvanları almıştır. Rahmi M. Koç, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”, Alman Hükümeti tarafından Grosses Verdienst Kreuz (Almanya Büyük Hizmet Nişanı), İtalya tarafından “İtalya Cumhuriyeti Yüksek Liyakat Nişanı”, Avusturya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Büyük Hizmet Nişanı ve CBE – Britanya İmparatorluğu Mükemmel Önderlik (Onursal) Nişanı ve Fransız Devletinin en prestijli devlet nişanı kabul edilen “Officier dans L’Ordre National de la Legion D’Honneur” ile ödüllendirilmiştir.

Ali Yıldırım Koç

Ali Yıldırım Koç

Başkan
Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür.

İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta olan Ali Y. Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan,  Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesidir.

Stuart Rowley

Stuart Rowley

Başkan Vekili
Ford Avrupa Başkanı

Leeds Üniversitesi mühendislik bölümünden mevzun olmuş, Manchester Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

1990 yılında Ford Motor Company'ye Ford İngiltere'de Finansal Analist olarak katılmıştır. Ocak 1998’de Ford Motor Company Filipinler’e Finans Direktörü olarak atanmadan önce ABD’de Ürün Geliştirme Finans ve İmalat Finans gruplarında çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. 2000 - Temmuz 2004 arasında Ford Avustralya’da Finans Başkan Vekilliği yapmıştır. Ağustos 2010’da, Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak atanmıştır. İsveç’te Volvo Car Corporation’ın CFO ve Kıdemli Başkan Vekilliği görevlerini üstlenmiştir. 2012'den 2016'ya kadar Ford Motor Company Başkan Vekilliği ve Kontrolörlüğü yapmıştır. 2016'dan 2018'e kadar ise, Ford Motor Company'nin Strateji Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. 2018 sonrası Ford Kuzey Amerika’da Başkan Yardımcısı ve COO olarak atanmıştır. Ayrıca 1 Nisan 2019 itibarıyla Ford Avrupa Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı’na getirilmiştir. 28 Mayıs 2019 tarihinde bir sonraki Genel Kurul'a kadar görev yapmak üzere Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Söz konusu atama toplanacak ilk Genel Kurul’un onayına sunulacaktır.
 

William R. Periam

William R. Periam

Üye
Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO)

Lisans eğitimini Manchester Üniversitesi (İngiltere) İş Yönetimi ve İdari Bilimler Bölümü’nde tamamlamıştır. 

Ford’a 1989 yılında Yatırım Analisti olarak İngiltere’de katılmıştır. Ford bünyesinde Almanya, Brezilya ve Çin gibi farklı ülkelerde Kredi, İş Geliştirme ve İş Stratejileri bölümlerinde Direktör, Mali İşler Müdürü ve Kontrolörü olarak çeşitli idari pozisyonlarda görev almıştır. Eylül 2013 -  Ağustos 2016 yılları arasında Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Will Periam 1 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Ford Avrupa Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevine atanmıştır ve halen Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 1 Ağustos 2016 tarihinden bu yana Kurumsal Yönetim Komitesi ve Riskin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesi üyesidir.

Johan Egbert Schep

Johan Egbert Schep

Üye
Ford Avrupa Ticari Araçlardan Sorumlu Genel Müdür

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nden Yönetim Bilimleri ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahip olan Johan Egbert Schep 1995 yılında Ford’a katılmıştır. 

Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa’da ve Kuzey Afrika ve Orta Asya’daki Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından sorumlu Avrupa Satış Operasyonları Bölge Direktörü olarak görevlerde bulunmuş ve Ford Hollanda’da Direktör olarak görev almıştır. 2015 Şubat itibarıyla Ford Avrupa Ürün Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmıştır. Johan Egbert Schep Ford Avrupa’da Ticari Araçlardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. 15 Kasım 2019 itibarıyla Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.   

İ. Cenk Çimen

İ. Cenk Çimen

Üye
Koç Holding A.Ş. Otomotiv Grubu Başkanı

Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği’nin ardından Stanford ve Los Angeles California Üniversiteleri’nde (ABD) Yönetici Geliştirme programıyla sürdürmüştür. 

Koç Topluluğu’na 1991’de Nasoto’da Yetiştirme Elemanı olarak başlamış, 1993 - 1996 yıllarında Otosan Pazarlama’da Satış Koordinatörlüğü, Bölge Müdürlüğü ve İthalat Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 1996 - 1998 döneminde Ford Otosan’da Filo Satış Müdürlüğü yapmış, 1998 yılında Otokoç Ankara’ya Genel Müdür olarak atanmıştır. 2001 yılında Otokoç çatısı altında birleştirilen şirketlerin Genel Müdürlüğü’ne, 2005 yılında Otokoç’la birlikte Birmot A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne atanmış ve aynı yıl Avis araç kiralama işi de kendisine bağlanmıştır. 2009 yılı Haziran ayından bu yana Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 25 Mart 2014 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştır. Şirketimizde 21 Nisan 2014’ten beri Riskin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesi, 27 Mart 2015 tarihinden bu yana da Ücret Komitesi üyesidir.

O. Turgay Durak

O. Turgay Durak

Üye

Northwestern Üniversitesi (ABD) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisansını da aynı okulda tamamlayan Durak, iş yaşamına 1976 yılında Ford Otosan’da Uygulama Mühendisi olarak başlamıştır.

Aynı yıl Mamul Geliştirme ve Dizayn Mühendisi olarak görevine devam ettikten sonra 1979 yılında İnönü Motor Fabrikası Proje Şefi olmuştur. 1982’de Proje Koordinasyon Müdürlüğü ve 1984’te Proje Koordinasyon Daire Müdürlüğü görevlerine getirilmiştir. 1986 yılında Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, 1987 yılında ise Satınalma Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2000 yılında Genel Müdür Başyardımcısı olan Durak, 2002 yılında Ford Otosan Genel Müdürü olmuş ve Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamıştır. 2007-2009 yılları arasında Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Mayıs 2009’dan itibaren Koç Holding CEO Vekili olarak görev yapan Durak, Nisan 2010- 31 Mart 2015 tarihleri arasında Koç Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2004-2010 yılları arasında 6 yıl süreyle Otomotiv Sanayii Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ocak 2008-Mayıs 2010 yılları arasında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği ve Şubat 2009-Mayıs 2010 yılları arasında İSO Yönetim Kurulu Üyeliği, Şubat 2014 – Mart 2015 tarihleri arasında Uluslararası Ticaret Odaları Birliği’nin (ICC) Milli Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. 

Joerg Beyer

Joerg Beyer

Üye
Ford Avrupa Mühendislikten Sorumlu Direktör

1991 yılında Aachen’da (Almanya) bulunan Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule’de Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 

Ford Motor Company bünyesine 1990 yılında katılan Beyer, Ürün Geliştirme alanında Almanya, İngiltere ve Amerika operasyonlarında çeşitli görevlerde çalışmıştır. Bu kapsamda Ford Mondeo ve Ford Fiesta’nın baş mühendisliğini yapmıştır. Üretim öncesi araç ve inovasyon bölümünün yanı sıra küçük otomobil segmentinin de küresel bazda sorumluluğunu üstlenmiştir. Ford’un dünyadaki Geliştirme Merkezlerinde geliştirilen tüm küresel programların liderliğinden sorumlu olan Genel Programlar’ın yöneticiliğini yapmıştır. Beyer, Ford-Werke GmbH Ürün Geliştirmeden Sorumlu Direktör ve Ford Avrupa Mühendislikten Sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır.

Ali İhsan İlkbahar

Ali İhsan İlkbahar

Üye

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden 1962 yılında Yüksek Mühendis olarak mezun olup 2 yıllık askerlik hizmetinden sonra 1964 yılında Otosan’da Üretim Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 

Bütün meslek hayatı, son 14 yılında Genel Müdür olarak görev yaptığı Ford Otosan’da geçmiş, 1996 - 2000 yılları arasında ilaveten Koç Holding Ford Grubu Başkanlığı yaptıktan sonra 2000 yılı başında emekli olmuştur. 1977 - 1980 yıllarında Eskişehir - İnönü’de Otosan Motor Fabrikası kuruluşunun ve 1997 - 2000 arasında Connect aracı ile Kocaeli Fabrikası projelerinin liderliğini üstlenmiştir. 1989’dan Şubat 2004’e kadar aralıksız 15 sene Otomotiv Sanayii Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 1991 – 2012 yılları arasında Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmış, 25 Mart 2014 tarihinde yeniden Ford Otosan Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır. 21 Nisan 2014 tarihinden beri şirketimizde Kurumsal Yönetim Komitesi üyesidir.

 Füsun Akkal Bozok

Füsun Akkal Bozok

Bağımsız Üye

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı ve ardından İstanbul Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde Doktora yapmıştır. 

Çalışma hayatına 1980 yılında Arthur Andersen Denetim Şirketi’nde başlamıştır. 1983-1992 yıllarında Koç Holding İç Denetim Koordinatörlüğü’nde Denetçilik yapmıştır. 1992-2003 yılları arasında Denetim Koordinatörü olarak çalışan Bozok, 2003 yılında Finans direktörü olarak atanmıştır.  Aynı zamanda 1995-1996 yılları arasında Koç Grubu MIS Projesi kapsamında Proje Yöneticiliği görevini sürdürmüştür.  Bozok kariyerine, 2006-2008 yılları arası Koç Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri Denetimi ve Uluslararası Finans öğretim üyesi olarak devam etmiştir. 2008 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Uluslararası Finans ve Denetim dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Füsun Bozok, 2004 yılında Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Aynı zamanda, 2017 yılından bu yana Akiş GYO ve Bizim Toptan şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir. 1 Ocak 2018’de Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda Bağımsız Üye olarak atanmıştır. Bozok, SPK Kredi Derecelendirme, Kurumsal Yönetim ve İleri Düzey Derivativ Lisanslarına sahiptir.

L. Martin Meany

L. Martin Meany

Bağımsız Üye

Kariyerine Kasım 1973’te Ford Avrupa bünyesinde başlayan Leonard Martin Meany Ford’da Finansal Analist olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 

Nisan 1978’de yönetici seviyesine atanmıştır. Ardından İhracat, İş Geliştirme ve Ford Avrupa, Kapasite Planlama ve Özel Çalışmalar kapsamında çalışmıştır. Nisan 1988’de Ticari Araç Ürün Geliştirme Kontrolörü olmuştur. Bu dönemde Transit yenileme, Fiesta bazlı hafif ticari araç ve Nissan Barselona ile bir SUV araç ortaklığı projelerinde görev almıştır. Mayıs 1991’de Doğu Avrupa İş Stratejisi Müdürü olarak atanmıştır. Plonsk’da bir üretim tesisi kurulmasıyla ilgili olarak Polonya Hükümeti ile görüşmelerin yürütülmesi gibi görevler üstlenmiştir. Temmuz 1995’te Dearborn’da yer alan Ford Motor Company Başkan Yardımcısı’nın liderliğinde yürütülen bir global Ford faaliyeti olan Yeni Pazar İş Stratejisi Müdürü olmuştur. Rusya'da bir üretim tesisi kurulması için hükümet görüşmeleri de dahil olmak üzere Doğu Avrupa için üretim ve ürün planları geliştiren çok yönlü bir ekibin başında görev almıştır. 1999’da Ford Rusya’ya Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı be Yönetim Kurulu üyesi olmuştur. Nisan 2003’te, yapılandırması 2004 yılında tamamlanan Transit üretim hattının Türkiye’ye taşınması operasyonları sırasında Belçika Genk İmalat Operasyonları Faaliyet Kontrolörü olarak atanmıştır. Temmuz 2006’da Ford Avrupa İş Geliştirme Direktörü olarak Daewoo Üretim Merkezleri’nin satınalması için Romanya Devleti ile yapılan müzakerleri yönetmiştir. Nisan 2008’de ise Ford Romanya Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Ford ile büyük ölçekli yeniden yapılandırma planları üzerinde çalışmanın yanı sıra, Romanya Hükümeti ile de Hisse Satın Alma Sözleşmesinden bulunmayan önemli grup varlıklarının satışı üzerine çalışmıştır. 2008-2010 yılları arasında Ford Romanya Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. Meany, Nisan 2010’da emekli olmuştur. 29 Mart 2016’da Ford Otosan Yönetim Kurulu’na Bağımsız Üye olarak seçilmiştir. 6 Nisan 2016 itibarıyla Denetimden Sorumlu Komite Üyeliğine getirilmiştir. 31 Mart 2017 itibarıyla da Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığına getirilmiştir. 

Lisa K. King

Lisa K. King

Üye
Ford Global Ticari Araçlar Ürün Grubu Yönetim Başkanı

Lisa K. King, lisans eğitimini Loughborough Üniversitesi (İngiltere) İşletme ve İstatistik Bölümleri’nde tamamlamıştır.

Ford’dan önce Hewlett Packard ve Ernst & Young şirketlerinde danışman olarak çalışmıştır. Ford’a 1996 yılında İşletme Süreci Analisti olarak katılmıştır. Dünyadaki tüm Ford çağrı merkezlerini destekleyen bir çağrı merkezi ortaklığı kuruluşunda görev almış ve çeşitli Satınalma pozisyonlarında bulunmuştur. 2008 yılında Kalıp ve Hammade Global Satınalma Direktörü, 2011 yılında Üretim ve Lojistik Satınalma Direktörü olarak atanmıştır. 2013’te Rusya’da FordSollers Satınalma Başkan Yardımcısı olan King, 2015’te Global Şasi Satınalma Direktörü olmuştur. 1 Eylül 2016'da Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevine getirilmiştir. Lisa K. King, 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla Ford Global Ticari Araçlar Ürün Grubu Yönetim Başkanı olarak görev atanmıştır, halen Ford Otosan  Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.

Haydar Yenigün

Haydar Yenigün

Üye
Genel Müdür

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1987 yılında mezun olmuştur.

Aynı sene Ford Otosan’a katılmış ve 1990 yılına kadar üretim departmanlarında değişik görevler almış, askerlik sonrası 1992-1996 yılları arasında Proje Mühendisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 1997 yılında Ford Motor Company ve Otosan A.Ş. arasında hisselerin eşitlenmesi ve ilgili anlaşmanın imzalanmasının ardından Kocaeli Fabrikası’nın kurulması aşamasında çeşitli görevler almıştır. 1998 yılında Proje Liderliği görevini üstlenmiştir. Bu fabrikada üretilecek ticari araç modellerinin tasarım ve üretim süreçlerinde bulunmuştur. 1999 yılı sonunda Kocaeli Fabrikası Kaynak Alan Müdürü olmuştur. 2007-2012 döneminde Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 15 Şubat 2012’de Ford Otosan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ayrıca, Mart 2018’den bu yana Otomotiv Sanayicileri Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği üyesi, ve Türkiye-ABD İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Dave Johnston

Dave Johnston

Üye
Genel Müdür Başyardımcısı

Lisans eğitimini Cambridge Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamış ve aynı üniversitede İmalat Liderliği yüksek lisansı yapmıştır.
 

Muhasebe alanında CIMA sertifikasına sahiptir. 1995 -2003 yıllarında Ford İngiltere’de Finans ve Maliyet Analisti olarak Üretim, Ürün Geliştirme, Kâr Analiz ve Pazarlama/Satış fonksiyonlarıyla çalışmıştır. 2003-2007 yılları arasında Land Rover Solihull üretim tesislerinde İmalat Finans Müdürü olarak görev yapmış, maliyet ve üretim verimliliğinin geliştirilmesine yönelik dönüşüm projesine liderlik etmiştir. 2007 -2010 döneminde, Geely Automotive Holdings şirketine satılmadan önce, Volvo Araçları Çin’de CFO görevini yürütmüştür. 2010 – 2011 yıllarında Ford Asya Pasifik Şangay’da Binek Araç Ürün Geliştirme Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 -2013 döneminde Ford Asya, Bangkok’da CFO görevinde bulunmuştur. 2013 -2016 yılları arasında Ford Avrupa’da  Ürün Geliştirme Finans Müdürü ve İmalat Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Global Araç Programları Finans Müdürü olarak Ford Motor Company’nin gelecek araçlarının finansal sorumluluklarını üstlenmiş, 2017 -2018 arasında Ford Asya Pasifik Şangay’da CFO olmuştur. Dave Johnston 1 Ağustos 2019 itibarıyla Ford Otosan’da Genel Müdür Başyardımcısı olarak atanmadan önce 2018-2019 yıllarında Ford Çin’de CFO olarak görev yapmıştır.