MEDYA

Sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesine Ford Otosan’dan destek

Sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesine Ford Otosan’dan destek

Ford Otosan olarak COVID19 ile mücadele kapsamında yetkinliklerimiz ve imalatçılarımiz dahil tüm ekosistemimimizi kullanarak çalışmalarımiza devam etmekteyiz.  Özellikle toplumsal fayda sağlayacak tıbbi malzemelerin üretimi konusunda çok kısa bir zaman içinde harekete geçtik. Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde kritik rol oynayan sağlık çalışanlarının güvenliğine yönelik yüz maskesi, siperlik, aerosol kutu üretimi için çalışmalar gercekleştirdik.

Bu kapsamda;

  • 31.500 adet siperli maske, 10 bin adet tulum ve hastanelerden alınan geribildirimler ışığında kendi tasarımı olan daha rahat ve kolay bir kullanım sunan 1.370 adet aerosol box üretti.

  • Sağlık Bakanlığı’nın kullandığı tüm Ford ambulanslara ücretsiz bakım uygulaması gerçekleştirildi.
  • Yeniden kullanılabilen ve temizlenebilen filtresiyle virüslere karşı yüzde 99.9 oranında koruyuculuk sağlayan bir maske tasarımı yapan Ford Otosan, seri üretime hazır hale getirmek üzere maskenin gelişmiş versiyonu için çalışmalarını tamamlıyor.

  • “Oksimetre” adlı uygulama ile doktor ve hemşirelerin hasta odalarına girmeden hastaların kanlarındaki oksijen oranını ve nabızlarını cep telefonlarından ve bilgisayarlarından ölçüp takip edebilmelerini sağladı.

//

Support to health workers' fight against coronavirus

As Ford Otosan, we continue our work using our entire ecosystem, including our competencies and manufacturers, as a part of the fight against COVID19.  We took action in a very short period of time, especially when it comes to the production of medical equipment that will benefit the community. We have worked for the production of face masks, visors and aerosol boxes for the safety of health workers who play a critical role in Turkey's fight against coronavirus.

In this context;

  • In total, 31,500 visors, 10,000 overalls and 1,370 aerosol boxs, which offer more comfortable and easy operation with its own design in the light of feedbacks from hospitals,  were produced.  
  • Free maintenance was carried out on all Ford ambulances used by the Ministry of Health. 
  • Ford Otosan, which designs a mask that provides 99.9 percent protection against viruses with its reusable and cleanable filter, completes its work for the advanced version of the mask to make it ready for mass production.
  • With the application called "Oximeter", doctors and nurses were able to measure and monitor the oxygen content and pulses in patients' blood from their mobile phones and computers without entering the patient's rooms.